| doianca a întrebat:

Am fost diagnosticata cu insuficienta mitrala iar medicul nu mi-a spus nimic concret, ce ar trebui totusi sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, du-te la un cardiolog cu competenta in echografie cardiaca doppler si afla cat de grava este insuficienta (sunt grade diferite), cat de afectat ti-e cordul de aceasta boala, ce tratament si regim trebuie sa urmezi si care sunt complicatiile care pot sa intervina.

1 răspuns:
April
| April a răspuns:

AI DREPTUL LA O A DOUA OPINIE. dU-TE LA UN ALT CARDIOLOG SI nu pleca de acolo pana nu afli tot ce vrei sa stii.