| Davyduchiha2001 a întrebat:

Am fost la fotbal cu fratele meu și mingea I a venit cu putere in ochiul drept... după ce m-am uitat la el, sangera înăuntrul pupilei și mi-a spus că nu mai vede deloc cu el, a plecat la urgențe dar vreau sa știu dacă a mai trecut cineva prin asta. e grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu putem sti doar dupa acest detaliu cat de grava este situatia!
sa speram ca nu va fi ceva nasol pentru el si ca va ramane doar cu sperietura aceasta!

| dullcat a răspuns:

Nu doresc sa te sperii, dar da, loviturile puternice pot duce la pierderea vederii.Asta e, de-acum asteapta pana cand medicul da verdictul si fiti cu mare bagare de seama data viitoare cand mai jucati fotbal.

| AndreiPlesuAcp a răspuns:

Nu e grav.Un vas de sange s-a spart