| Bl4cKLy0n a întrebat:

În aceasta dimineață mi-am scos dopul de ceara din ureche cu ajutorul unei seringi fără ac, cu apa. Am fost la medic și a zis ca nu mai am nimic, dar urechea este infundata, asa ca am fost la farmacie și mi-a dat un spray.
Ce ar mai fi de făcut? As dori păreri multe, dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Du te la alt medic si explica i tot.
Am fost fix in situatia ta. Ureche infundata, mers la medic, m ia scos un dop de ceara si dupa am ramas cu aceeasi senzatie... sa aflu de la alt medic mai tarziu ca am o infectie de toata frumusetea

| Bl4cKLy0n explică (pentru suntserios):

Oare as avea si eu o infectie, ce zici? Nu ma doare deloc urechea.

| suntserios a răspuns (pentru Bl4cKLy0n):

Asta nu stiu sa iti zic... nici pe mine nu ma durea, doar aveam senzatia de ureche infundata si am inceput sa ametesc.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu probleme la urechi se merge la medic ORL, care-ti desfunda urechea de ceara.
Nici decum nu se merge cu asemenea problema la medic oftalmologsau la ginecolog... tongue

| sierra1 a răspuns:

"Am fost la medic și a zis ca numai am nimic" - să-l credem pe cuvânt. Poate mai ai niște apă de la seringa folosită

| alina2k18 a răspuns:

Pai crezi ca aici sunt medici supraspecializati?
Trebuia sa ii fi spus doctorului ca ai si urechea infundata.
Deci du-te din nou sau foloseste spray ul si vezi cum sta situatia dupa 5 zile.

| zăGhost a răspuns:

Du-te la ORL (iar).