| syjey a întrebat:

Am ganglioni la gat de vreo cativa ani acum am 16, vreau sa stiu daca se retrag de la sine, sau daca se agraveaza si pot duce la diferite boli?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Belciu a răspuns:

Iasomie macerata la rece si cauta plante care trateaza sistemul limfatic. Atentie, ca in timp duce la dureri de cap! Poate fi de la un oreion.

| EternaLove a răspuns:

Pai,aparitia ganglionilor este o reactie de aparare a organismului in fata unui focar infectios. Nu e chiar atat de grav pe cat pare si se trateaza usor. E indicat sa mergi la doctor altfel or sa te doarahappyGanglionii nu duc la boli, vestesc aparitia lor, dar aceste boli nu sunt grave(sunt frecventi la copii care trec prin bolile copilariei,cel mai des inflamarea gingiei, o piscatura de insecta, raceala etc.) Sper ca te-am ajutat.happy