| PunctDeStres a întrebat:

Salut, de vreo o luna jumate aproape 2 luni lucrez în Germania la descarcat marfa, de vreo o saptamana si putin am început sa resimt niște înțepături, în diferite zone în partea stanga a corpului, cateodata ma inteapa in partea inferioara stanga și uneori puțin mai sus pe la nivelul buricului, vreau sa știu doar dacă aceste probleme o sa treaca de la sine și e ceva de moment sau se agravează cu timpul și o sa fie nevoie de operație, voi ați întâmpinat probleme de genul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Operatie pentru ce?
Pentru niste intepaturi?

| PunctDeStres explică (pentru Violleta2022):

M am referit dacă e posibil sa se agraveze și sa fie nevoie de operație pe viitor

| Violleta2022 a răspuns (pentru PunctDeStres):

Pentru intepaturi nu exista operatie, fiindca toate organele dor din cand in cand, dar nu ti le scoate nimeni din atata lucru.
fii foarte atent ce mananci si cat manaci sau bei, ca sa nu mai ai intepaturi si atunci o sa fie bine.

Stai linistit ca nu ai nimic!
Cand este ceva cu adevarat grav si este de operat, atunci ai dureri acute tot timpul pentru mai multe zile, ceea ce nu este cazul la tine.

| George1Vasile a răspuns:

Salut frate verifica te de hernie! Noi sa fim sanatosi!