| Libelle a întrebat:

Am gasit pe net un raspuns la intrebarea "daca am coronita proaspat pusa la o masea, de ce ma doare la apasat/mestecat etc?", si anume "daca ai avut pulpectomie pe acel molar (scos nervul) atunci e normal sa doara la presiune. e normal pana la 6 saptamani si in unele cazuri chiar mai mult. la apex (varful radacinii) mai ramane un bont de nerv care doare la presiune inca o perioada de timp.".

E valida informatia asta? Nu e specializata banuiesc, dar as vrea sa aflu un raspuns concret. Am o problema de genul cu o masea cu coronita pusa acum o luna.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| NAMOLOS a răspuns:

Nu e normal