| UmbraDeVulpe a întrebat:

De ce doare chiar si o masea fara nerv? Nu ar trebui normal sa nu doara? Ca ma doare acum o masea fara nerv...

4 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Așa l-am întrebat și eu pe stomatolog după ce mi-a scos nervul și mi-a răspuns că doare de fapt osul nu neapărat nervul și să mă aștept la dureri până termină de tot cu lucrarea, și a avut dreptate.

Răspuns utilizator avertizat
| mastadont a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu. Dacă îți rezolvi problema durerile ar trebui să dispară, te va durea însă câteva zile după ce termină de lucrat medicul. Eu am pățit chiar de paște, aveam o măsea căreia îi lipsea complet mijlocul, aveam o gaură în ia de puteam băga degetul aproape și m-au luat niște dureri groaznice chiar de sărbători, nu tu medic nu tu medicamente, bine că m-am aprovizionat cu pălincă măcar, de-aia bună de 52 de grade. Amorțea ce amorțea da după 5 minute iar trebuia să beau o gură... Până la urmă am mers la medic și am rezolvat problema, după ce m-a chemat de vreo 3 ori, tratament cu antibiotice, curățarea canalului cu ceva aparat special, că alea ajung tocmai până în sinusuri, dar doar după ce mi-a pus plombă și mi-a astupat gaura aia imensă am scăpat cu totul de durere.
Durerile de măsele sunt oribile, nici la dușmanii mei nu le-aș dori așa ceva.

Răspuns utilizator avertizat