| maradona10 a întrebat:

Am in lobul urechi (inauntru ) doua bilute si imi dispar apoi apar. ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Probabil ca in dieta ta sunt incluse produse din carne si dulciuri. Atunci cand mananci multa carne(sub orice forma preparata), in sange se formeaza un compus denumit uree. In mod normal el se elimina prin urina, insa atunci cand se gaseste in cantitate prea mare in sange, ajunge in zonele extreme ale organismului(urechi, degete). Ureea la temperatura mai mica de 37 de grade are tendinta sa se cristalizeze(temperatura

| maradona10 explică (pentru AdelinaC):

Nu cred ca ar fi aceasta cauza fiindca nu consum des carne. nu fumez nu consum alcool nu cafea happy