| AnonimMareMareMare a întrebat:

Am la lobul urechilor niste gloade. Ca niște bilute mici de plastic ce se afla in lobul urechilor. De la ce sunt? Daca imi dau gauri in urechi pentru cercei, pot pati ceva datorita acelor gloduri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

E tesut adipos aka grasime. Uneori glandele responsabile mai dau rateuri si fac prostii, si te alegi cu asa ceva. Din fericire trece in cateva zile, dar nu ar fi rau sa incerci sa ai un stil de viata echilibrat, sa mananci sanatos si cat mai mult sport.

| AnonimMareMareMare explică (pentru Frank51):

Le am de un an si ceva. Sunt tari la atingere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt tari la atingere? Pot fi negi și ii poți scoate la dermatolog asta dacă sunt negi altfel nu vad cum ar putea fi scoși... Cu creme nu cred ca merge.
Nu cred ca te va afecta asta dacă nu cumva ai vreo infecție a urechii atunci poate asa nu cred. Un dermatog îți spate spune sigur ce sunt în urma unui consult

| AnonimMareMareMare explică (pentru anonim_4396):

Sunt tari, da. Ca niste bile de plastic. Insa sunt in interior, nu exterior. Infectie nu am, insa sunt acele chestii si sunt enervante.

| oz_1736 a răspuns:

Incearca sa gasesti o pozitie simetrica sa nu treci prin ele. Sa nu faci o infectie mai mare decat trebuie