| dark1angel a întrebat:

Am inceput sa iau euthyrox( 25 g) de o luna la recomandarea medicului pentru tiroida si ma doare putin inima. Oare e cv grav? mentionez ca am 17 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Veme a răspuns:

Este foarte grav! Opreste Euthyrox-ul, vorbeste cu medicul, si vezi apoi daca reiei tratamentul. Vezi ca iei 25 micrograme, nu grame, ca altfel ne trimiteai mesajul in vis, de pe lumea celalalta... happy

| dark1angel explică (pentru Veme):

Pai cred ca e micrograme.dar serios e grav? adica ma doare putin

| anacolda a răspuns:

Euthyrox e foarte periculos. Produce cresterea colesterolului. Si asa, inima e suprasolicitata de tiroida. Daca te-ai operat, medicul iti va prescrie ceva sa-ti scada colesterolul. Daca nu, lasa euthyroxul si ia tratamente naturiste. Oricum, niste tinctura de talpa gastei ti-ar face bine cand te doare inima, dar si niste calciu, magneziu cu D3 si niste paducel-pudra sau capsule de 2-3 ori pe zi. Cu tiroida nu-i de joaca. Citeste pe http://vindecarenaturista.blogspot.ro, articolele despre tiroida. Nu s-a vindecat nimeni cu euthyrox, dar naturist, mai ales la varsta ta, s-au mai vindecat.

| dark1angel explică (pentru anacolda):

Multumesc mult acum ma doare mai des inima si cred ca am sa iau cv naturist