| expertulginecolog a întrebat:

Am inghitit o agatatoare de la un capac de pix din plastic si acum cand ma duc la Toaleta fac... mai greu nu stiu ce am cred ca s-a blocat pe intestin ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Probabil e deja eliminat. Cand ai inghitit asta? In 36 de ore, in mod normal se elimina totul, are loc un ciclu complet. Daca nu ai dureri in abdomen, totul e bine, pentru singurul risc ar fi sa iti perforeze intestinul. Daca in schimb ajunge pana la iesire, va iesi fara probleme. Poate ca esti un pic constipat.

| Purec a răspuns:

O sa mori, nu mai ai ce sa faci.

Daca totusi nu ai pus intrebarea in gluma, pe intestin nu prea are cum sa se blocheze, probabil deja l-ai eliminat happy

| Azµre a răspuns:

Minți de îngheață apele.

| untu a răspuns:

Va trebui sa bei ceai de crusin sau ceai de musetel si sa-l bei cald pe stomacul gol! Aceasta curata aparatul digestiv si poate sa scapi de constipatie! Daca stau si ma gandesc ca daca ai inghitit capacul a trecut pe la stomacul si a digerat cu acizii si s-a dizolvat si poate nu mai ramane nimic! Dar va trebui sa bei ceai cald sau fierbinte pe stomacul gol ca sa poata curata intregul sistem digestiv. Sper ca sfatul meu sa va fie de folos! Doamne ajuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa înghiți o punga de plastic sa sal duca jos

| BracKMyhay95 a răspuns:

laughing cum dq sa faci asa ceva? Dar oricum ar trebui sa te duci la spital sa iti faci o radiografie si poate cine stie si operatie.

| expertulginecolog explică:

Va multumesc mult pentru raspunsuri sper sa ma ajute.

| expertulginecolog explică (pentru expertulginecolog):

Va multumesc pentru sfaturi dar nu stiu cum sa ii spun mamei.

| cristianobughi a răspuns:

Nu stiu cum ai reusit...dar in fine du-te la un control! Poate te ajuta cu ceva

| DeagleOnly a răspuns:

Nu va mirati, un coleg de al meu a inghitit o pioneza, si in 2 zile a eliminat-o laughing