| anonim_4396 a întrebat:

Aseară după ce am mâncat ma ustură așa în gât ca nici nu puteam vorbi, parca ma ținea cineva strâns de gât, am băut o cana de apă cu zahăr și mi-a mai trecut, dar simțeam și burta grea și plină. Azi dimineata cand m-am trezit nu mai aveam acea usturime, dar acum simt ca nu am aer, oricât aer trag pe gura nu e de ajuns și simt gâtul uscat, dar eu am băut apă acum. Ce credeti ca poate fi? O alergie ceva? De 2 zile i-au și niște antibiotic și poate sunt alergică, nu stiu crying simt ca ma sufoc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"acum simt ca nu am aer, oricât aer trag pe gura nu e de ajuns "

pare grav, suna la 112 dacă nu ai si făcut-o

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Nu am făcut-o
Adică nu am aer destul și imi simt gâtul uscat, chiar nu stiu din ce motiv

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci ai exagerat nițel că altfel nu erai tu in stare să te plângi aici, in scris, corect?

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Mda... Poate doar mi se pare ca m-am speriat așa tare aseara, abia puteam vorbi. Dar nu mai am usturimea, doar când trag aer imi sînt catul uscat sad

| Goete a răspuns:

happy
Chiar vii cu ceva in fiecare zi, deja ma. distrez bine

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Eu nu ma distrez.
Pentru ca în fiecare zi pățesc ceva

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te-ai gandit ca ar fi mai bine sa te muti intr-o camera de spital? Unul privat, cu echipa ta de medici, ca sa poata face fata la noile tale probleme zi de zi

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Nu, și nici nu am să o facwinking

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Am auzit ca sicriurile sunt in oferta, intereseaza--te ca daca continui asa, vei avea nevoie de unul si mai bine ia-l la oferta

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Iti cumpăr eu unul, dacă vrei îl și personalizez special

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, los unde sa-l tin am, numainsa fie de calitate, sa reziste vreo 80 de ani pana cand o sa am nevoie de el. Daca mi-l dedici cu numele tau si o urma de ruj de la sarutul tau, e ok ca dedicatiewinking

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

laughing
E de calitate, te asigur.
Nu cred ca tine încă 80 ani, se duce omul mai rapid ca sicriul
Cu numele tău scriswinking și o cruce, nicidecum ruj

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai pe privat sa vorbim detaliilewinking

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Nu

| WhiteLife a răspuns:

Nu lua antibiotic daca nu e prescris de medic, pentru ca iti faci un rau mai mare. Poti incerca sa iei 2-3 pastile de Aerius daca zici ca e alergie, dad cel mai sigur e sa mergi la medic.

| anonim_4396 explică (pentru WhiteLife):

De medic e prescris

| WhiteLife a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci cel mai bine e sa vorbesti cu el big grin