| Dariusprds a întrebat:

Am luat antibiotice, eritromicina, si imi e foarte greata, am vomitat si ma doare burta, ce fac sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mananca macar cate un jumat pahar de iaurt natural sau lapte acru /batut, cu un jumat de ora dupa fiecare tableta.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Iti suni medicul de familie

| RobertMoon a răspuns:

Trebuia sa iei o data cu antibioticul eubiotic, pățești așa pentru ca ti-a dereglat flora intestinală intr-un mod sau altul, ia pentru greață emetix înainte de masa cu 20 minute.

| WhiteLife a răspuns:

Te sfătuiesc sa contactezi doctorul. Poate îți va recomanda niște probiotice pe care sa le iei în paralel, dacă trebuie continuat tratamentul cu antibiotice, sau poate va schimba antibioticul (dacă ai reacții adverse).

| Vali_Valentin_Vali_1995 a răspuns:

Hei...si eu am avut aceasta problema. Ia metoclopramid. asa fac si eu si imi trece de fiecare data. Multa sanatate!