| Sara2 a întrebat:

Am mancarimi persistente in zona vaginala. Am fost la medic mi-a dat cateva tratamente, ovule creme, dar corpul meu nu raspunde la nici un tratament. Analizele mi-au iesit bine dupa tratament. Nu am relaţii intime cu nimeni. Cum sa ameliorez aceste mancarimi? Am luat un gel intim senzitiv, apoi am încercat doar cu apă sa ma spal şi tot persista? Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In cazul asta, ori nu respecti igiena intima foarte riguroasa, ori esti alergica la materialele sintetice ale chilotilor si atunci doar folositul chilotilor de bumbac, poate elimina senzatia de mancarime.
Spalatul zonei ontime, trebuie sa fie cu apa calda si sapun de copii, care este non iritant.

| LadyDee89 a răspuns:

Mergi la acelasi medic si ii spui ca tratamentu nu a dat rezultate! poate e nevoie de antibiotic! zic ca e important sa ai mereu acelasi doctor care sa stie tot despre tine