| Mmmariiaa a întrebat:

De vreo 3 zile am mâncărimi in zona vaginală, cred ca am cantidoza, nu pot merge la ginecolog imi poate recomanda cineva ceva tratamente naturale, creme sau pastile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| christall a răspuns:

Mergi la o farmacie. Sunt mai in masura sa te sfatuiasca. Explica situatia si roaga farmacista sa te ajute. Sunt si ele femei si toate trecem Mie odata mi-au dat si fara reteta. Cu astea naturiste nu te incurca, n-au nici un efect, stiu, am incercat...

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu poti merge? Esti incuiată in casă? Nu te trata dupa sfaturi de la nestiutori, mergi la medic. Fara tratament adecvat, poti avea probleme tot restul vietii.

| Boblobobonti a răspuns:

Ar trebui sa mergi la ginecolog. Nu mai cauta scuze, mai ales ca zici ca persista de câteva zile. Totuși... De ce ti-e frica de medic ginecolog?

| Mmmariiaa explică (pentru Boblobobonti):

Am 14 ani si am nevoie de un părinte care sa ma însoțească si daca vor merge cu mine si vor afla ca nu mai sunt virgina, si mai am 2 luni si fac 15 ani pana atunci nu ma pot duce

| Mmmariiaa explică (pentru Boblobobonti):

Am 14 ani si daca vreau sa merg la ginecolog am nevoie de un părinte si nu il pot lua cu mine pentru ca va afla cu nu mai sunt virgina, in doua luni fac 15 ani abia atunci ma pot duce singura