| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
Ieri am făcut o operație de circumcizie totala,mi s-a tăiat prepuțul pana sub gland și am fost cusut…am dureri dar nu insuportabile, pișcături și usturime la cusături.
Vreau sa știu câteva lucruri va rog sa răspundeți cei care ați trecut prin operație de genul!
Am fost azi la un control a zis doctorul ca este bine și m-am vindecat cât de cât intr-o zi chiar incredibil de bine!
Sub gland peste cusaturi mi s-a umflat puțin ceva ca o băsica, nu extrem de mult și la control a fost puțin umflat dar nu m-am uitat atent sa văd dacă a fost la fel ca acum.
Acum am câteva întrebări.
Este normal sa se umfle acea basica?
La erecție o sa doară?
După câte zile îmi pot face dus?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Cine dq te-a pus sa faci asa ceva nu stiu...

| MadalinAlexandru a răspuns (pentru Superior):

Pai aveam de ales ori asta ori renunțam la acțiuni intime și riscam și Infecții…

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.

Care este motivul pentru care ai făcut această intervenție? Motive de natură religioasă?

| MadalinAlexandru a răspuns (pentru anonim_4396):

Motive medicale am avut parafimoza si după fimoza

| Simo345 a răspuns:

Da, la erectie o sa doara, nu e normal sa fie acea basica, probabil va trece, dus faci cand iti spune medicul, care ar trebuie sa ti spuna si ce sa faci cu basica. urmareste o si maine si daca nu se lasa, mergi la doctor. Paul