| Terminatorul2 a întrebat:

Am nevoie urgent de remedii pentru tuse

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sMoKeandrei a răspuns:

Lamaie cu zahar;
iei o ridiche neagra ii faci o scobitura pui zahar o lasi o zi si apoi bei lichidul obtinut;
sau faci o baie fierbinte dar sa nu uiti sa pui in cada sare multa si nu stai mult in apa vreo 10 minute dupa care te bagi in pat si nu mai iesi pana a doua zi

| Terminatorul2 explică (pentru sMoKeandrei):

A mers faza cu baia si mersi ca acum nu imi mai tuseste in ureche laughing

| sMoKeandrei a răspuns (pentru Terminatorul2):

Cu placere

14 răspunsuri:
| ANAHsneaman a răspuns:

Uite un leac babesc : se numeste sadou pui un galbenus de ou miere de albine pe indulcire si lapte fierbinte daca nu du-te la farmacie si ia ACC

| Different69 a răspuns:

Sirop de pin te va ajuta 100%

| CristianPreda a răspuns:

Un sirop din muguri de brad te-ar ajuta foarte mult. Si eu am fost racit recent si tuseam. Apoi mi-a luat mama siropul asta de la farmacie si mi-a trecut tusea.

| bombonika17 a răspuns:

1 lingura cu Miere si cu 2-3 langurite de zeama lamaie amestecale si ar trebui sa iei o lingura de 4-5 ori pe zi din amestec.

| Terminatorul2 explică (pentru bombonika17):

Da nu eu is bolnav ci fratimiu sad

| bombonika17 a răspuns (pentru Terminatorul2):

Pai spune-i la fratetu' sa faca asatongue.Mie mi-a trecut tusea in 3 zile dupa ce am luat asta.happy

| Terminatorul2 explică (pentru bombonika17):

Pai da ala e cam tantalau si nu prea vrea din astea big grin

| Terminatorul2 explică (pentru bombonika17):

Da oricum ii dau doua dupa cap si face
MERSI

| bombonika17 a răspuns (pentru Terminatorul2):

laughingCuplahappy.