| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara!

Cam de vreo ora sau două m-a luat o durere în spatele capului jos, la ceafă, în partea dreaptă jos a capului și e nasoală chestia asta, doar atunci când îmi mișc capul în stânga și în dreapta mă doare, dar dacă stau nemișcat nu mă doare și când îmi aplec capul în jos mă doare, dar când mi-l ridic in sus nu mă doare deloc. Eu în general sunt bine, nu amețesc nu am stare de rău sau stare de moleșeală sau ceva de genu, este totul în regulă.

Sunt speriat : |

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Eu jur ca ai emcefalita meningita
Mergi la boli infectioase sa iti faca o testare. De meningita
Tu ai meningită

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Maseaza zona cu mana 5-10 minute usor, stai lungit in pat dupa inca 10 minute si nu te gandii la absolut nimic, relaxeaza-te total, intinde-te si misca-te usor dar calm, trebuie sa scapi de stres sau presiunea prin care ai capatat durerea asta

| Jessica1235 a răspuns:

Probabil te-a tras curentul sau ai dormit într-o poziție greșită, o să îți revii în câteva zile dacă nu atunci trebuie să mergi la doctor

| sadrian46 a răspuns (pentru Jessica1235):

Numai în România trage curentul, în alte părți ale lumii, nu.

| RxTx a răspuns (pentru sadrian46):

Eu cred ca are meningită

| sadrian46 a răspuns (pentru RxTx):

La meningită nu te dor mușchii gâtului.

| SamsungElectronics a răspuns (pentru RxTx):

De unde ști tu că am meningita? Ești doctor cumva? Prima dată documentezăte, și nu mai comenta aiurea.

| DARLINGx a răspuns:

Du-te la spital.