| anonim_4396 a întrebat:

Am o cunoștință a cărei bunică a căzut la pat de o săptămână. În primele 4 zile era conștientă aproape, vorbeai cu ea, de mâncat nu prea mai mânca, iar de mers pe picioarele ei nu mai putea.În urmă cu 3 zile s-a pus să doarmă și până astăzi nu s-a mai trezit. Horcăie incontinuu și își mai mișcă din când în când mâinile. Ce credeți că se întâmplă? Este pe moarte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"o cunoștință a cărei bunică a căzut la pat... Ce credeți că se întâmplă? Este pe moarte?"

se intrebat un medic ce o VEDE și-și dă cu părerea ulterior

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Din păcate, când se ajunge aici, viața unui om se numără in ore. E in comă. Îmi pare rău.

| Zuzu1991 a răspuns:

Wow, si nu a sunat nimeni la 112?!?
sunteti pocaiti sau pur si simplu inconstienti?!?

| Angeloxd a răspuns (pentru Zuzu1991):

Greu de crezut că nu au sunat, ar fi culmea...

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Angeloxd):

Daca ar fi sunat, atunci ajungea la ATI
si dupa cum vezi, a si sters intrebarea
deci nu au sunat, oameni nebuni angry

| zilog a răspuns:

Mergeti cu ea sa se vaccineze sa nu se mai chinuie femeia!

| Mopmop a răspuns:

Posibil atac cerebral. Unica solutie 112!

| Genevaaa a răspuns:

Clar este pe moarte. Dar trebuie sa accepte asta. Ăsta e ciclul vietii.

| diNNozo a răspuns (pentru Genevaaa):

Interesant raspunsul tau. esti ceva martor de al lui IEHOVA?

| Angeloxd a răspuns:

Din păcate da, ar trebui sa o consulte un doctor poate se mai poate face ceva.