| samur1 a întrebat:

Am o durere inghinala, mai concret, in testicule, parca as fi fost lovit usor, durerea nu este mare deocamdata si nu este permanenta, uneori dispare. Initial am crezut ca poate este o piatra de la rinichi care sta sa se elimine, am mai avut asa ceva acum 15-20 de ani ( am eliminat piatra). Am fost la urolog, am facut analize, am facut CT, nu sunt modificari la nivelul pelvisului, ci doar doua pietre la rinichi pentru care am primit tratament URYNAT ca sa le elimin. Sunt probleme lombare L3, L4 si L4, L5 modificari degenerativ-artrozice. Poate iradia durerea de la coloana in testicule? Stiam ca am probleme lombare dar nu s-au manifestat cu dureri jos, pana acum. De unde poate aparea durerea din testicule? Sa fie o hernie? Nu am modificari vizibile, umflaturi sau altceva! La CT nu a aparut nimic. Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Bravo

4 răspunsuri:
| samur1 explică:

Pot sa incerc cu neo- endusix injectabil o fiola pe zi 20 ml, doua zile apoi sa continui cu comprimate o saptamana? Sa vad daca dispare durerea?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tratamentul cu antinevralgice nu rezolvă cauza.

| Bizon95 a răspuns:

Vad ca iti raspunzi singur si stii mult mai bine decat noi toti
moment in care intrebarea e numai una:

de ce nu te duci la medic?

| samur1 explică (pentru Bizon95):

Am luat antiinflamator si a disparut.

| Bizon95 a răspuns (pentru samur1):

Bravo