| anonim_4396 a întrebat:

Am o galma sub barba in partea stanga... o am de mult timp dar nu am bagat de seama crezand k imi va trece. ce sa fac sa dispara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Poate fi vorba de un gangliong marit, de un lipom sau de glanda submandibulara. Ar fi bine sa mergi la medic pentru un consult. http://www.i-medic.ro/dictionar/lipom

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul de familie, nu dispare din senin!
Pa, pa.

| DrMaybe a răspuns:

I-ti spun eu dupa acum. oarecum se va mari in timp. E un punct de grasime acumulat prin neoxigenarea in zona respectiva a vaselor sangvine.esti un norocos, stai linistit e o operatie minor, incisiva, imediat pleci acasa fara dureri dar cu un mic semn. Succes.