| andaaa a întrebat:

Am o masea cariata si am puroi sad o punga cu proi mare... m'as duce la doctor dar si asa nu mi-o poate scote!
Ce as zice sa fac sa imi treaca puroi si sa nu ma mai doara(degeaba iau antibiotic tot nu trece straight face )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Antibioticul lupta impotriva infectiei( si este foarte bine daca ai luat), iar rezultatul nu se vede imediat! Pentru durere exista altele! Macar consulta un farmacist, daca nu vrei stomatolog!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu are cum sa treaca cu un antibiotic. Stomatologul iti va face o mica incizie si va evacua puroiul.

| Eღilia62 a răspuns:

Nu ai scapare! Trebuie sa o scoti! Hai ca nu doare asa tare, dar sa ti faca anestezie locala.Eu mi am scos una, te amorteste dar nu chiar de tot ca simti cand scoate, dar nu e insuportabil.

| Ada11 a răspuns:

Si eu am avut si mi-am spart-o cu un betisor (stii tu, am apasat si a "puscat"). Doare putin, dar mie dupa 2 saptamani nu a mai aparut.
Pup.
Ade.
Fundita?:X

| vader a răspuns:

Mergi de urgenta la un stomatolog! Este cel mai bun lucru pe care il poti face.

| lucyan225 a răspuns:

Am la fel, imi e frica de mor, daca bag un ac in punga cu puroi, ce se poate int? apar coplicati? nu am vazut nimic pe net cum sa fac...toata lumea zice sa merg la doctor sad dar eu stiu ca romanii gasesc ori ce sa nu faca eforturi mari au iei o solutie sa nu mai merg la doctor...