| user646372828 a întrebat:

Am o problema de cateva luni,mana dreapta ma doare destul de rau,dar dupa durerea trece si revine la loc in momente neasteptate,cred ca e ceva pe un nerv,iar degetele de la mana dreapta uneori imi raman cumva,,inclestate,, si dupa cateva secunde revin la normal,de ex nu pot sa folosesc foarfeca doarece daca incerc sa tai ceva cu ea,imi raman dwgetele intepenite, la fel si cu degetele de la piciorul stang cand il incordez(nu fumez si nu consum nimic) oare ce poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu mergi la medic?

De prin iunie vad ca tot pui intrebari cu diverse simptome pe care le ai, dar in realitate sa pare ca nu-ti pasa deloc de sanatatea ta, ca pana acum trebuia sa fii ajuns la medic, sa-ti fii facut analize medicale si sa ai un diagnostic serios.

Ce cauti pe un forum unde nu exista medici si nu te ajuta pe tine cu nimic?

| user646372828 explică (pentru Violleta2022):

Buna,am fost dar ma trimit dintr o parte in alta si nu rezolv nimic

| relian a răspuns:

Ai crampe musculare, cred.Intreaba si tu un doctor, macar sa stii cum sta situatia.

| Hyperion7 a răspuns:

Probabil vreo afecțiune la nervii de la mana sau picior.
Nu este exclus un consult la neurolog.El îți poate spune mai multe.

| meli120 a răspuns:

Eu doar de artrita stiu.

Sa mergi la reumatologie sau neurologie.
La neurologie dupa ce te consulta, o sa te trimita la RMN cerebral daca este cazul.

La reumatologie te trimite la ecografii si sa iti faci analiza pentru boli autoimune.

Bafta in orice caz. Sper sa iti gaseasca ceva... In Romania este ceva normal sa te poarte pe drumuri fara rezultat.