| anonimaalee29 a întrebat:

Am o problema de vreo luna. Ma inec, dar nu inteleg cu ce. Ori cu aer, ori cu saliva, dar nu salivez excesiv. Stau in pat si deodata ma inec, ma inrosesc la fata si daca nu beau apa simt ca ma sufoc. Ma mai si usura gatul pe urma, fiindca tusesc foarte tare sa scap de jena aceea.
Cum pot rezolva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Trebuie gasita cauza/cauzele ---incepe cu o vizita la medicul pneumolog(iti face o radiografie si o spirometrie) si apoi la un medic otorinolaringolog(ORL-ist).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai o iritatie sau o inflamatie la nivelul gatului. Ar fi bine sa consulti un medic. In caz ca fumezi lasate si nu bea bauturi foarte reci sau fierbinti. Fa-ti ceaiuri cu lamaie si miere. Te ajuta.