| marianza a întrebat:

Am o problema, noaptea ce a trecut nu am putut deloc sa dorm, am facut antrenament(cu greutati) de la 21:00 si pana pe la 23:30 si m-am pus in pat pe la 2 dar nu am putut sa adorm, sper sa pot sa dorm la noapte acuma, ce credeti ca ar trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Incearca sa muti ora de antrenament dimineata. Se intampla multor persoane care merg la sala seara sa nu mai poata dormi. http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-insomnie

3 răspunsuri:
| Miree a răspuns:

Nu trebuie să te îngrijorezi dacă este pentru prima oară când ţi se întâmplă aşa ceva. Corpul tău nu este familiarizat cu noua ta oră de somn şi " ripostează ". Dacă te pui în pat sigur ai să adormi! Încearcă să asculţi şi puţină muzică.

| MozZatY a răspuns:

Nu faci nimic deosebit, te pui in pat la o ora normala si stai linistita pana adormi. Daca nu s-a intamplat decat o data nu ai de ce sa iti faci griji, probabil ai adormit greu pentru ca ai trecut peste ora ta obisnuita de somn, se mai intampla.

| Ingrid16dulcik a răspuns:

Incearca sa stai in pat pana adormi! Si daca tot nu poti incerca sa te obosesti in timpul zilei!