| alexandra2222 a întrebat:

Am o senzatie de durere in partea dreapta a burtii.Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Daca e mai jos, ar putea fi apendicita... care are complicatii potential fatale. Daca nu-ti trrece maine du-te la medic.

| Elena1994 a răspuns:

Poate te doare apendicele. confused Du-te la un doctor. Sper sa nu ai nimic grav. Bafta! :*

| OnuOnulică a răspuns:

Apendicele.

| SimonaCristina a răspuns:

Pare sa fie apendicita acuta sau anexita. Fa un set de analize si daca ai numar mare de leucocite e semn de infectie si trebuie sa consulti un chirurg.

| Madayna a răspuns:

Se poate sa fie apendicita, daca durerea persista si se intensifica ar trebui sa mergi la doctor.

| cookie01 a răspuns:

S-ar putea sa fie apendicele. In general gand ai apendicita te doare groaznic, de nu poti sta in picioare. Dar pentru siguranta trebuie sa mergi la medicul de familie.

| angelicsin a răspuns (pentru cookie01):

In general. te doare groasnic dar nu mereu. eu de abia o simteam si dadusem in peritonita... inca doua zile si eram PA daca nu ma duceam la spital, ca copil tembel ce eram cu un an mai devreme am fugit de pe masa de operatie

| angelicsin a răspuns:

Apendicita. draguta de ea... nu e nimic de care sa te alarmezi. dar daca a inceput sa te doara des ar fi bine sa mergi si sa consulti un medic si sa te operezi... apendicita nu este mare lucru dar lasata ne operata se transforma in peritonita si aia poate fii foarte periculoasa.

| ionutalexandruion a răspuns:

Este colonul. nu te speria daca te iei dupa ce zic toti prostii pe internet mai rau te sperii