| anonim_4396 a întrebat:

Ma doare testiculul drept... ce credeti ca am?hee hee Fara raspunsuri banalewinking Pls funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dalia_7907 a răspuns:

Nu e de ras.am o cunostinta care a fost operat... avea dureri.si cand a fost la spital.a decis ca trebuie operat. vorbeste cu un parinte daca persista durerea.bafta

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Poate fi un banal varicocel, poate fi ceva mai grav. Du-te la un urolog pentru consult. Multa sanatate!

| pureBymagic15 a răspuns (pentru Abh):

Varicocelul ce este?

Abh
| Abh a răspuns:

Varicocelul este o dilatare a venelor ce dreneaza de la nivelul testiculului. Acestea se gasesc in cordonul spermatic unde formeaza plexul pampiniform. Varicocelul se dezvolta in special dupa pubertate, desi in multe cazuri acesta nu este diagnosticat pana in momentul in care nu se face o evaluare a starii de fertilitate a individului.

| Gripa a răspuns:

N-ai niciun rahat, nimc. Daca te labaresti mult, te sfatuiesc sa o lasi mai moale.

| Gabriel_6463 a răspuns:

Ai dreptate Gripa.Bai ovidiu las`o frate mai moale laughinglaughing