| totuldesprenaturasiaventura a întrebat:

Am probleme cu circulatia cand este frig toamna, iarna si putin primavara. Am mainile si picioarele reci.La ce specialitate medicala trebuie sa merg pentru a face o consultatie si a primi tratament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Intai, la medicul de familie, te trimite el mai departe. Eu cred ca la cardiolog; dar sa il lasam intai pe medicul de familie sa analizeze problema; trimiterile la specialisti le da medicul de familie.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, ar trebui sa vezi un reumatolog ori imunolog, ca poate fii un sindrom renauld care este aferent unei boli autoimune ca: poliartita reumatoida, lupus samd.
Mergi la medicul de familie sa te trimita la investigatii medicale si in functie de rezultate, te trimite la medicul specialist.

| Sindbad a răspuns:

Cardiolog