| SabouBogdan a întrebat:

Am purtat aparat dentar 8 ani, in decursul acestor ani muscatura mea era corecta, de 2 ani in coace dintii de sus cad la fix pe dintii de sus, cred, din cauza maxilarului. (*am dureri mari de dinti si de maxilar in partea dreapta *) acum *(am avut o gutiera care nu si-a facut treaba asa ca doctorul mi-a facut alta... care cica este mai buna si va repara muscatura, am dat 1000 lei, in astea 5 6 luni nu s-a intamplat nimic... nu mai pot de durere
Cum as putea sa imi recapat muscatura corecta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

8 ani să porți aparat dentar mi se pare cam mult.
Poate că sensibilitatea dentara a apărut din pricina că ai mâncat/băut alimente prea reci sau prea fierbinți, și nu neapărat de la aparatul dentar.
În locul tău aș consulta și alți medici.