| thekinkybear a întrebat:

Am si eu o problema. Am fost cu o fata 9 luni si cand faceam sex de obicei faceam fara prezervativ. Acum am in jurul penisului un fel de iritatie. Ceva rosu care ma mananca foarte tare si nu stiu ce ii. As vrea sa aflu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| XtremePWN a răspuns:

Viziteaza un medic, un preot.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca vrei sa afli du te la medic, de unde sa stim noi ce boala ai luat?

| Azµre a răspuns:

Este candidoza respectiva persoana a avut asa ceva si anume scurgeri alb-galbui, sau o scurgere branzita si tu fiind mai sensibil ai luat-o. Este o ciuperca o tratezi foarte usor.
Iei Clotrimazol crema de la farmacie e vreo 10 lei sau Nizoral. Te speli la putzza cu un sapun care sa aiba ph neutru tot de la farmacie il iei. Iei si un plic de bicarbonat de la farmacie care il dizolvi in 2.5 litrii de apa calda. Apoi faci in felul urmator. Te speli pe penis cu o ceasca de solutie de bicarbonat, apoi aplici crema pe toata suprafata lui il decalotezi si aplici si pe sans inclusiv. Tratamentul il faci cel putin 14 zile dupa care in 7 zile de intretinere. In general dupa 2 zile trece. Dar sa nu te opresti din tratament.

| Bogdan1o a răspuns:

In primul rand mergeti amandoi la medic...dermatolog
mai ales tu ca tu esti cel bolnav daca are si ea ceva sa mearga si ea
la medic...e important si urgent

| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Fata poate avea o gramada de ciuperci si infecti care se iau, daca bubitele alea se transforma in albe si se dau jos atunci e vorba de candida, se duce de la sine statator, numai lipezestete dupa contactul sexual, si spune-i fetei respective sa isi ia un tantum rosa pentru spalari interne, o so ajute!

| defibrilator a răspuns:

Stai linistit e doar o iritatie de la lichidul ei vaginal, am avut si eu nu e stres, o sa treaca, lichidul vaginal contine anumite saruri si aminoacizi care dupa o anumita perioada de absinenta au o concentratie mare ce poate irita penisul, nici o grija o sa treaca

| Bellinda99 a răspuns:

Pai in primul rand tu cati ani ai..si fata cati ani are?

| sacalu006 a răspuns:

Frate stiu cum e nu numai tu ai avut sau ai facut
Dar ce ai acolo este o iritatie de la ceva cand ati facut **************************** intelegi deci e un fel de iritatie de acolo

| Azµre a răspuns (pentru sacalu006):

Simptome
- Inflamatia penisului;
- Depunderi albicioase sau branzoaze pe gland;
- Secretii uretrale, dar acestea se pot extinde si la nivel perineal sau chiar pe pliurile inghinale (cutele de piele dintre picior si bazin);
- Mancarimi sau eventual inrosire la nivelul penisului, in special la nivelul glandului;
- Mici bubite rosii pe gland, insotite sau nu de pete albicioase de secretii;
- Mirosul neplacut al secretiilor.
- Inflamatia penisului;
- Depunderi albicioase sau branzoaze pe gland;
- Secretii uretrale, dar acestea se pot extinde si la nivel perineal sau chiar pe pliurile inghinale (cutele de piele dintre picior si bazin);
- Mancarimi sau eventual inrosire la nivelul penisului, in special la nivelul glandului;
- Mici bubite rosii pe gland, insotite sau nu de pete albicioase de secretii;
- Mirosul neplacut al secretiilor.

Cel mai bine la medic sa se rezolve problema si sa numai avem nspee mii de discutii.