| GL88 a întrebat:

Am si eu o problema dar imi este rusine sa o spun de numai pot.
Am o problema cu stomacul nu stiu de ce dar desi mananc dimineata dupa 2 3 ore in timpul scolii stomacul meu incepe sa scoata niste sunete foarte urate.E ca si cum mi-ar fi foame desi nu imi este.Trebe sa manac fortat doar sa nu se auda in clasa ca incep colegi sa rada.
Ce se intampla cu stomacul meu? ce pot sa fac sa numai scoata acele sunete ciudate? chiar incep sa urasc aceasta chestie.
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Probabil nu ai micul dejun destul de hranitor si dupa 2, 3 ore stomacul tau are nevoie de ceva hrana. Daca nu ai dureri sau alte probleme cu stomacul, cred ca cel mai usor ai putea rezolva problema cu o gustare. In pauze iti poti lua un baton de ciocolata sau un mar si il poti manca dupa 2 ore pentru a preveni neplacerile. Nu este nimic rusinos in asta, este o chestie pur biologica pe care nu o poti controla, asa ca nu iti face griji. Nu cred ca este nimic grav.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Trebuie sa treci pe la un gastroenterolog.
Nu trebuie sa-ti fie rusine deloc.Te pup!

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Mergi la medic sa faci o radioscopie gastro intestinala, doar asa sti care anume sunt cauzele care iti creeaza aceste mici neplaceri

| Lexi888 a răspuns:

Te duci la spital.cred ca ai ulcer.

| Nykol2804 a răspuns:

Poate nu te hranesti cum trebuie...
cere un sfat unuia din parinti!

| DevilishAkin a răspuns:

Incearca sa bei un ceai inainte, mananca fructe, eventual ceva care sa iti tina de foame, si se rezolva! Iti trece, nu iti face griji!