| Davyd2001 a întrebat:

Am și eu o problema, este vorba despre o aritmie cardiacă, am fost la mai multi medici iar primul dintre ei mi-a pus diagnosticul de Tahicardie sinusala, problema mea cea mai mare sunt extrasistolele cu care ma confrunt numai noaptea. (poate ca am și ziua dar nu le simt.)
Imediat cum atipesc parca sunt corentat în inima, de multe ori sar în sus din pat. Nu mai pot fraților, nu știu cât de mult s-a agravat chestia asta. Am fost la ultimul medic și acesta mi-a spus ca asta e un semn ca am o inima sănătoasă și ca toți avem la un momentan extrasistole, problema este ca am impresia ca s-au cam agravat. Adică înainte simțeam, ori ca sare peste o bătaie ori ca se oprește inima, dar acum simt ca întra un curent în tot corpul și ma trezesc brusc, s-a mai întâmplat asa ceva la cineva? Mulțumesc! Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate fii și de la stres,anexitate,vezi de un ceas de fitness și un aparat de tensiune, și eu am anexitate,atac de panica, știu cum e, pe lângă și spondiloza cervicala, căutate peste tot Mann, și eu am mers peste tot, mi-a spus ca am un deficit de sânge într o parte a inimi, ai grija de tine

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Pot fii frisoane de la anexitate sa știi, fa o plimbare pe jos, numai sta asa stresat

| Davyd2001 explică (pentru RAY):

Mersi mult omule, sănătate multă!

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la alt cardiolog daca nu esti multumit, fiindca aici pe forum NU avem medici!

Eu ti-as recomanda sa te apuci serios de facut sport, ca starea asta de vegetatie si sedentarism poate duce la aceste variatii extrasistole si la palpitatii.