| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU, am niște întrebări și dacă ma puteți ajuta cu niște sfaturi sau sa găsesc un forum ceva, de 2 ani ma confrunt tot timpul cu înțepături de inima, goluri, senzații bruște de caldura, tocmai acum 5 minute ce cred ca am avut o criza. simțeam pur și simplu ca mor, nu mai vedeam bine și îmi bătea inima excesiv. mi am revenit, diagnosticul mi-a fost pus, tahicardie Sinusală și mi s-a dat aspacardin dar am evitat sa iau ca se învață corpul cu pastile și astea. dar văd ca nu pot altfel. îmi e frica, și apropo, cred ca e și frica in joc, pentru ca atunci când simt ceva pe la inima nu ma mai simt bine, va rog niște sfaturi, ceva cei care au trecut sau cei care știu ceva despre asta, mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| graffyadi a răspuns:

Simplu, iei pastilele si lasi la o parte prostiile cu "se învață corpul" cu ele, in cazul bolilor de inima pastilele sunt ca mancarea, tu ce faci? nu mai mananci ca te inveti si dupa trebuie sa continui sa mananci? Intr-adevăr sunt tratamente peste care poti sa sari si sa lasi corpul sa isi revina singur, dar nu si in cazul inimii.