| pasha17 a întrebat:

Am si eu o problema...Pe partea interioara a piciorului la genunchi am un muschi sau ceva care se misca de cateva ore...Nu ma doare dar este vizibil cu ochiul liber ca se misca.Stiti cumva ce se intampla?

Rog seriozitate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| XXXMony a răspuns:

Stiu despre ce vorbesti si mie mi se intampla e de la efortul depus recent sau de la lipsa de calciu este ceva normal o sa iti treacawinking

| Puffulets a răspuns:

Mi s-a mai intamplat si mie de cateva ori. nu-i nici o problema. Nu stiu sa explic ce se intampla dar nu e nimic rau.

| DLeonard a răspuns:

Ai facut efort fizic in ultimele ore?

| anadark84 a răspuns:

Ti se misca un muschi? Asta e spasm muscular. Se intampla daca ai facut efort. Sau de la lipsa de calciu.

| misticals19 a răspuns:

Acea parte de muschi cum ii spui tu este un fel de galma. Inainte sa intri pe ganduri calmeaza-te si stai linistit(a) nu e nimic grav este din cauza efortului ai facut un efort fizic mai greu sau o miscare brusca dai cu alifie de galbenele si lasa-l pana maine, iti va trece funda?!

| cosminutu a răspuns:

Salut!
daca are forma de bila sau mai lunguiet poate fi un cheag de sange sau un chist!
Chisturile sunt "ghemotoace" de sange amestecate cu fragmente de muschi sau carne.
Chisturile sunt niste "Mini-Tumori".
Se pot extilpa chirurgical (prin incizie) sau cu laser.
Du-te la un medic. Fara frica!

| misticals19 a răspuns (pentru cosminutu):

Draga tinere ai habar ce e acela un " chist "? [ GANDESTE DE 2 ORI INAINTE ]

| misticals19 a răspuns (pentru cosminutu):

Cica sunt mini tumori cum sa fie ma mini tumori sau ghemotoace de sange amestecate cu fragmente de muschi sau carne. ma nene chistul e ala de la vagin apare doar in zona vaginala boule dai sfaturi aiurea

| cosminutu a răspuns (pentru misticals19):

Ma scuzati ca va corectez!
Chisturile apar oriunde!
Nu au neaparat legatura cu chisturile vaginale.

| danamihaela95 a răspuns:

Eu am inteles ca atunci cand ai senzatia asta ca slabesti.dar cand slabesti nu cred ca ar dura ore intregi senzatia asta, dureaza cateva secunde.

| IMarriia a răspuns:

Paii de la efort sau oboseala. Nu este grav. Sper sa iti treaca. Te pup:*