| anonim_4396 a întrebat:

Am soareci in apartament, ce pot face sa scap de ei? Au venit cred de la un vecin nu stiu. Daca chem deratizarea si da cu otrava scap de ei si pentru cat timp?
Imi este teama sa nu se suie in dormit se pot sui?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ar trebui să fie ceva cam la 50 de lei, dar trebuie să fii atent cine vine, firmă autorizată, așa ai un tarif normal, dar întrebi înainte.
Se lucrează cu otravă, nu e de joacă.
Dar este necesară o deratizare în tot blocul.
Ei au undeva în subsol cuiburi. Dacă nu moare mama și tata din acele cuiburi ei se înmulțesc inapoi.

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu te ambala la firme de deratizare, vor veni cu o cutiuță cu otrava, pentru care vei plati o grămădeli de bani.
Cumpara plicuri cu momeală si pune cate două pliculețe pe o farfurie de unica folosință, in locuri in care au acces. Pentru ca otrava e foarte eficienta, dar isi face efectul după multe zile, mai cumpăra si câteva capcane, sunt sub 10 lei bucata.
Le găsești la farmacii veterinare, la magazine cu specific agricol, la Dedeman etc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se suie și în pat.
Deratizarea trebuie să aibă loc în tot blocul ca să fie eficientă.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Inclusiv in camerele din apartamentul meu nu?
ai vreo idee cat ar fi costul? happy

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar trebui să fie ceva cam la 50 de lei, dar trebuie să fii atent cine vine, firmă autorizată, așa ai un tarif normal, dar întrebi înainte.
Se lucrează cu otravă, nu e de joacă.
Dar este necesară o deratizare în tot blocul.
Ei au undeva în subsol cuiburi. Dacă nu moare mama și tata din acele cuiburi ei se înmulțesc inapoi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O soluție bună pentru a scăpa de ei este cu acest grâu cu otrava: https://m.emag.ro/......DMDPQJBBM/
Pui într-un recipient mic(ex capac de borcan) niste boabe iar el va veni să mănânce și după câteva minute sau ore nu mai știu, va muri. Eu am avut șoareci in pod și în garaj au venit să mănânce și i-am găsit morți. Sau mai poți pune capcane, să le bagi sub lucruri.

| iepurașulsexi9 a răspuns:

Ia-ți o pisică