| Justmeandmysmile a întrebat:

AM terminat (aproape) o raceala dar de 4 zile nu mai scap de tusea seaca (uneori rup foarte putin) ,iar cand ma misc repede sau trec de la o temperatura la alta(ex. camera-afara) nu ma pot opri din tusit tusesc din doua in doua secunde. Iar 2 zile m-a durut si capul.Ce tratament sa mai iau?Am luat bromhexin,strepsils ,mucosin,stodal.Am 15 ani.FUndita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Felix65 a răspuns:

Eu cand am o tuse seaca iau Eurespal de 80mg.Si are imediat efect. O vesta in spate pana esti bine, bine, nu strica! Multa sanatate!

| laviniaenache44 a răspuns:

Panadol.

| Andreiu_Nicolae_Daniel_1996 a răspuns:

Poti lua paxeladine dar cand nu mai tusesti deloc sec poti opri acest tratament dupa aceia i-a sirop din muguri de pin de la fares este foarte foarte dulce sa sugi faringosept si homeogene 9 si panadol sau nurofen daca te mai doare capu