| GulDan a întrebat:

Am un baiat in clasa care cand se enerveaza se face putin palid la fata si tremura putin e normal, sa fie de la nervi? sau are o problema ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna!
Aceasta problema tine de sistemul nervos.Asa reactioneaza corpul lui atunci cand se enerveaza si asa cum se face el palid, asa altii se inrosesc happy.E normal. Multe persoane reactioneaza in mod diferit insa sa nu-ti faci ideea ca are probleme mintale.

O zi buna!

| xClementine a răspuns:

Sfinte ****. E doar unul dintre oamenii aia care se enerveaza si-si ies din fire foarte repede. E perfect normal, fiecare are reactii diferite, se lasa mai mult sau mai putin afectat, etc.

| Azµre a răspuns:

Încearcă să se abțină de aceea face așa, eu zic să nu-l mai enervați că poate ceda psihic și atunci ori vă sparge capul ori cedează el una din două.

| GulDan explică (pentru Azµre):

Nu man nu am nimic cu el.Pur si simplu se certase cu unu si comenta prea mult si asta il ameninta ca-l bate daca mai comenteaza si era nervos...

| Azµre a răspuns (pentru GulDan):

E normal să fie așa. Oricum nu e bine pentru el, psihic vorbind. De obicei copii care țin în ei și nu se exteririzează mai târziu pot ajunge chiar să și omoare...

| paulapau a răspuns:

Cred ca e o problema pshica ceva de genu...iti recomand sa ii sugerezi sa se duca la pshiatru.

| GulDan explică (pentru paulapau):

Bine nici chiar tremura am exagerat putin. dar se comporta ca si cum era gata de bataie.