| anonim_4396 a întrebat:

Am un caine la tara si acum cateva saptamani nu mai. putea sa latre iar de atunci nu mai are pofta de mancare cu toate ca acum poate sa latre. Ce trebuie sa.i dau daca il doare in gat ca banuiesc ca de asta nu mai mananca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Eu2208 a răspuns:

Trebuie sa ii dai o lingurita de miere asa am facut si eu si nu a mai avut nimic.
O durea rau in gat si am chemat salvarea pentru catei si i.a facut si ecografie si pana la urma a zis ca a racit

| bella2332 a răspuns:

Du-l la un veterinar

| Snkfkskncmskmcms a răspuns:

Pai, daca nu are niciun vaccin facut, are o boala numita jigodie, sau are pneumonie, daca il ti afara.

| papushicata14 a răspuns:

Asa imi patit si eu cu catelul meu.Nu e durere in gat, o boala de sezon.Roaga in adult sa ia o sarma si apoi sa o puna pe jar pana se raceste si, imainte sa se raceasca sa arda cainele pe bot.Sa nu iti fie mila, chiar daca o sa se sperie la inceput o sa vezi ca o sa-i priasca. Funda?

| ionelapreda a răspuns:

Nu mai latra din lipsa de vitamine, iar ca sa ii revina pofta de mancare cumpara de la un medic veternar un tub de glucoza care are multe vitamine si ii va da energia! Funda? big grin

| alegria a răspuns:

Pentru durerea in gat se recomanda ceapa taiata cu zahar brun, lasate peste noapte, iar zeama obtinuta se administreaza patrupedului, dar difera de la caz la caz. Poate are alta problema cainele tau sad