| KatJH a întrebat:

Am un dinte sensibil la cald/rece si ma doare in general, deoarece sa lucrat aproape de nerv la el, sa-mi scot nervul? alternative? mss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Daca s-a lucrat la el de curand mai asteapta cateva saptamani (2-3) caci dintele este totusi un organ viu care reactioneaza la traumatisme--- daca, dupa ac. interval de timp, sensibilitatea dintelui ramane neschimbata nu ai alta solutie decat rezectia nervului. Stiu, pentru ca am avut o asemenea experienta neplacuta --- un dinte fara nerv este condamnat! Numai bine!

2 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Da du-te si scoate-l pentru ca mai tarziu o sa te deranjeze rau. O alta alternativa, ar fi sa te duci la un dentist si sa-l intrebi daca este chiar necesar sa-l scoti, daca nu ceva sa-ti treaca durerea si gata... funda?:X

| TheLastDancer15 a răspuns:

"Foloseste Sensodine si vei vedea rezultatele dupa prima folosire!" totusi incearca laughing