| ROberrt86 a întrebat:

Am un ganglion limfatic umflat de câteva luni, mai exact din Octombrie. O colegă a vrut sa ma muște de gât în gluma, dar m-am ferit si mi-a prins o vena, cel puțin cred. Am simțit un fel de paralizie 2 saptamani, nu imi simțeam urechea. Inițial am crezut ca e o vena întoarsă. Cu timpul, imediat după ce mi-a trecut 'paralizia', a apărut ganglionul. N-am dat importanta pentru ca nu ma durea si nici nu aveam vreun simptom. Alaltăieri am fost la ORL iar medicul specialist mi-a spus ca atât timp cât nu creste peste 2cm si ca la cât de palpabil e nu am un motiv de îngrijorare. Azi mi s-a umflat puțin ceva sub mandibula in partea dreapta. Nu se vede dar o simt daca ridic capul in sus. Nu e dureros, tot la fel pot muta chestia asta doar ca nu înțeleg ce ar putea fi ( momentan am o viroză.). Ce părere aveți, am vreun motiv de îngrijorare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| andreifrk20 a răspuns:

Salut. Nu trebuie sa ai nici un motiv de ingrijorare mai ales ca ai vorbit si cu un doctor care stie ceea ce zice. Iti doresc Sanatate (ai grija de tine)