| Cosmin483 a întrebat:

Îmi spuneți, va rog, de ce am pe mandibula o vena cu un ganglion limfatic? Are ceva dacă mișc ganglionul și îl duc jos? Gen, sub mandibula.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, antibioticul poate sa iti cauzeze infectii din cauza ca distruge microbiota. Daca te simti ok nu ai nimic si o sa iti revii in cateva zile

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"gen" repetă intrebarea in cabinetul unui medic, tu fiind de față

| Cosmin483 explică:

Am fost răcit iar domnul doctor a spus ca am coronavirus și sa nu mai fac testul. Mi-a dat un antibiotic și niște pastile. Antibioticul l-am terminat ieri, l-am luat timp de o săptămână. Este posibil sa fie de la asta? Nu ma mai simt rău...

| Cosmin483 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc mult!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin483):

Da, antibioticul poate sa iti cauzeze infectii din cauza ca distruge microbiota. Daca te simti ok nu ai nimic si o sa iti revii in cateva zile

| AdrianPetru98 a răspuns:

Am pățit și eu asta acum 5 ani, dar am scapat ușor după ce am fost la medicul de familie și mi-a scris ce tratament trebuie să țiu. Desigur, acum că tot suntem în pandemie, ai grijă să nu te infectezi cu Covid din spital. Baftă!