| Rusupaul1991 a întrebat:

Am o vena sparta de doi ani si am facut un hematom mare la piciorul stang! ce se intampla daca nu tratez hematomul? hematomul e intern!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Se poate sparge in mai multe cheaguri care vor pleca la plimbare si rezulta avc, embolie pulmonara, atac de cord, deces. De-astea. Nimic deosebit.

| Rusupaul1991 explică:

Risc sa fac tromboza sau varice dupa ce vena se repara singura?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Rusupaul1991):

Cel mai probabil sa nu se repare singura daca are doi ani deja. Zi mersi ca nu ai facut o nasoala. Ia si mergi la doctor, ca e mai scump sa mori decat sa traiesti.