| Girly97 a întrebat:

Ambele degete mari de la picioare imi sunt amortite inca din martie de cand am lucrat 8 ore pe zi in picioare ca muncitor necalificat. Din cauza pandemiei nu am mai lucrat de la jumatatea lui aprilie insa si acum imi sunt amortite degetele. La ce medic sa ma duc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Medicul de familie te va trimite la neurolog, probabil.
Papucii nepotriviți au apăsat pe centri nervoși și ți-au afectat nervii. Sau cum spune bunica, i-au ștrangulat.
Dar trebuie sa treci pe la medicul de familie să îți dea trimitere altfel plătești TOT
Apoi suni pentru o programare, ca e o birocrație de groază.

| Girly97 explică (pentru valentingb):

Sunt romanca, stiu din experienta personala care este birocratia tarii.

| SilentRain a răspuns:

Medicul de familie, după îți dă el trimitere