| bluesky a întrebat:

Aproape in fiecare dimineata cand ma trezesc ma doare burta, stomacul mai bine zis si dupa ce merg la baie si manac si imi incep ziua, imi trece.De multe ori ma trezeste durerea si merg la baie si cand vin nu prea mai pot adormi, numai mai greu. Oare ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anumite afectiuni ale stomacului pot proveni si de la un calcul al vezicii biliare (crampe, imediat dupa mese) sau al pancreasului (durere care iradiaza catre spate, dupa servirea mesei).

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare o gastrita sau o o gastroduodenita. E cazul sa te vada un medic cat mai repede si sa faci o endoscopie sa vezi daca esti infectata cu helicobacter pylori.

Abh
| Abh a răspuns:

La ce ora mananci seara si ce anume obisnuiesti sa mananci la cina?

daniela
| daniela a răspuns:

Poate probleme cu bila sau ulcer

| bluesky explică:

@Abh, Mananc in jur de ora 18:00 si cateodata mai mananc seara pe la 10 un fursec. Obisnuiesc sa mananc mancare gatita!

@Alllinna, Ma doare stomacul.

| sudoru54 a răspuns:

Se poate face tratament foarte bun pentru helicobacter pylori(esofagita ulcer gastrita cancer in orice zona a tractului digestiv, multi ajung la astfel de complicatii din pacate), este naturist, fara efectele secundare ale antibioticelor, antibioticele in multe cazuri distrug flora stomacala nu doar aceasta bacterie si astfel se slabeste sistemul imunitar. Este o combinatie intre colostrum, mastic gum si broccoli sprouts-sulforaphane...tatal meu a incercat antibioticele si i-au facut mai rau decat era, de o luna ia combinatia asta si nu mai are nici o problema cu stomacul sau cu mersul la baie, nu se mai plange de arsuri pe piept de balonari. i-am luat de pe olx.ro se numeste "Tratament Natural Eficient pentru infectia Helicobacter Pylori". Multa sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la medic poate este de la colecist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Burta inseamna enterolita si stomacul inseamna ulcer, ce te doare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dote la doctor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebare apropiata, gastrita am sigur, fara sa-mi spuna vreun doctor, si da ma doare stomacul dimineata, si in ultima vreme ma si trezesc noaptea cu dureri...am fost la doctor.si mi-a facut programare peste o luna...nu am ce face, ideea e alta, cam ce as putea face sa mai calmez situatia, mi-am luat ceai de sunatoare si am inceput sa mananc ciorbe, dar nu prea da roade, idei?

| vIPONE a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia ranitidina si incearca sa mananci supe, fara cartofi, ceafa sau altceva care fermenteaza pentru a nu se mai produce gaze in stomac.Numai bea apa rece sau suc cu acid si tot-ul o sa fie. Daca ai apendicita si nai scos-o exista si la ea o pastila care te calmeaza pana la operatie.Succes!

| denis_7736 a răspuns:

Mergi la medic, altfel situatia o sa escaladeze intr-un ulcer de toata frumusetea.

| Jofas a răspuns:

Am si eu o intrebare apropiata,gastrita am sigur,fara sa-mi spuna vreun doctor,si da ma doare stomacul dimineata,si in ultima vreme ma si trezesc noaptea cu dureri...am fost la doctor.si mi-a facut programare peste o luna...nu am ce face,ideea e alta,cam ce as putea face sa mai calmez situatia,mi-am luat ceai de sunatoare si am inceput sa mananc ciorbe,dar nu prea da roade,idei?

| Ioana_Claudia_1976 a răspuns:

Ma dore burta mai zos de buric si ami vine sa vomit an fiecare zi dimineata anainte sa ma trezesc