| anonim_4396 a întrebat:

Ar trebui cam sambata sa merg la dentist sa-mi scoata cariile cu aparatu ala,si il urasc,ma doare rau straight faceCe pot face sa nu ma doara asa tare, si sa nu ma fac de ras la dentist straight face am de scos 3 carii x_x

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Il rogi pe dentist sa iti amorteasca locul si nu te va durea deloc, vei simti doar un gadalit

| Latinmoon a răspuns:

Te linistesti pentru ca iti va amorti un pic zona aceea si nu te gandi la dentist ca iti scoate cariile pur si simplu gandeste-te la ceva care te relaxeaza!
Good luck! big hug :* love struck

| Liviu4you a răspuns:

O sa-ti faca anestezie si nu o sa te mai doara, o sa simti doar presiune.