| dimaadelin52 a întrebat:

Are ceva dacă mănânc zilnic 200 de grame de paste și 400-450 de grame de carne de porc, adică pot avea probleme de sănătate mâncând zilnic 200 de grame de paste (înainte de a fierbe 200 de g de paste)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai medicul stie intreaba l

| Catrice a răspuns:

Pățești mai multe de la juma de kil de carne pe zi decât de la paste.

| Caro34 a răspuns:

Bună! Sigur că are multe dezavantaje:
1) te îngrași rapid;
2) prea multă carne de porc e periculoasă (acid uric mult - gută; probe hepatice mari - ficat gras etc.);
3) glucoză mare - diabet și insulino - rezistență;
4) lipsesc fibrele din alimentație - constipație;
5) zilnic același lucru - te saturi și încep: grețuri, balonare etc.
Numai bine!

| dimaadelin52 explică (pentru Caro34):

Am uitat să specific că fac sală.
Mulțumesc pentru răspuns!

| sammie a răspuns:

E ok. Este alimentația ta, tu decizi ce este de făcut.

| NuCitescNotificari a răspuns:

Vrei sa te ingrasi?! Sa te faci ca o batoza?

| IonelaIasmina a răspuns:

Orice mâncare/băutură în exces, nu face bine.