| atahbbe a întrebat:

As avea si eu nevoie de un sfat acum 3 luni am tinut o dieta mai drastica prin infometare. Iar acum o luna am renuntat la ea, si am pus inapoi dublul kg pe care le-am avut.Imi puteti spune va rog cum sa slabesc iar? Incerc sa o iau incet pe fructe dar nu reusesc ori ce as face daca nu mananc nu ma simt bine.Si ideea este ca mananc prea mult.Ma puteti ajuta va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci. Toate alimentele cu conținut caloric mare le consumi până în orele 12-14, după-amiază organismul este mai leneș metabolic.
Multă mișcare este foarte importantă deoarece consumă energia organismului și implicit caloriilor.
Poți mânca orice, dar moderat.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Spune-ne in primul rand ce inaltime si cate kilograme ai.

| anad a răspuns:

O pagina foarte interesanta cu cateva sfaturi care sper sa-ti fie utile http://curesidiete.blogspot.com/......fecta.html

| danutza_2917 a răspuns:

Dietele prin infometare nu sunt sanatoase si nu fac decat sa-ti deregleze metabolismul. Trebuie sa nu slabesti in timp scurt ca sa-ti mentii apoi greutatea. Iti recomand suplimente care te ajuta sa scapi de senzatia de foame pe care zici tu ca o ai tot timpul si sa slabesti. Vezi http://aloeveraforever.ro/ si daca ai intrebari nu ezita sa ma contactezi.Bafta!

| Lora a răspuns:

Pai cand ai facut foamea a fost mai bine? Degeaba te-ai retinut o perioada si-apoi te-ai infruptat din tot ce ti-a iesit in cale. Fa-ti un program, mananca carne de pasare, peste, salata, legume, fructe, nu e destul? Bafta!

| aaaa12345 a răspuns:

Nu mai manca dupa 17:00/18:00

| no1cares a răspuns:

Dupa ce te-ai lasat de dieta pe care ai tinuto nu trebuia sa mananci mult...pentru ca, corpul sa desobisnuit sa manance mult...
trbuia sa o iei incet...cu piep la gratar... fara grasimi etc.
daca iti era pofta de ceva dulce renuntai la masa de prranz si mancai dulcele!
Te sfatui sa vezi un nutritionist te poate ajuta cu diete!
daca nu ai posibiliatea incearca sati creezi un program. ex:
dim: un bol de lap cu cereale/un baton de cereale
pranz: un bol de supa/ceva fara grasimi multe
si seara incerca sa mananci panan 6 nu dupa daca iti este foame dupa incerca cu fructe seara: pui la gratar cu cartofi fierti happy
sper ca ti-am fost de folos

fundita?

| deea_6811 a răspuns:

Buna. In primul rand ditele prin infometare sunt foarte proaste si odata ce te lasi de ele nu numai ca pui inapoi kg pierdute dar iei in plus mai mult decat aveai inainte cel mai bine e sa slabeste incet si eu am tinut diete si mai tin si acum si am slabit in jur de 7-8 kg in 3 luni stiu ca pare mult dar slabitul pe teremen lung e mult mai sanatos mai eficient si plus ca nu o sa iti apara vergeturi acum eu folosesc o dieta disociata [entru ca ma pregatesc pentru ziua mea si vreau sa arat bine cea ce inseamna ca trebuie sa slabesc rapid. Eu tio recomand numai si numai daca vrei sa slabesti rapid.
Dieta dureaza 4 zile si slabesti intre 2-3 kg.
prima zi : se alege un fruct de exemplu un mar si se mananca de cate ori apare senzatia de foame
a doua zi : lactate ( iaurt, lapte, branza ) se alege nu mai unul.
a treia zi: legume fierte ( morcov, brocolli, mazare)
ultima zi: carne slaba de pui sau de vita
important: bea minim 2L apa pe zi si fa minim 30 min sport.
Succes!

| AIDA_1787 a răspuns:

Cura de slabire nu se tine prin imfometare, ar trebui sa iti faci un program zilnic al mesei, sa eviti prajelile, mancarurile de la fasfouduri, si sa mananci la anumite ore, parerea mea este sa te duci la un specialist sa iti faca analizele necesare, pentru ca prin cura de slabire dupa capul nostru poti declansa unele boli in corp