| Charm a întrebat:

Cum as putea slabi rapid fara mancare sau mult efort? Ideea e ca o dieta bazata pe ce mananc zilnic insa in alte cantitati nu ma ajuta cu nimic. Efort foarte mult nu pot face, tocmai din aceasta cauza, ca am pus cateva kilograme pe mine. Trebuie sa slabesc 8 kg, sa ajung la 54 kg. Am 1, 60 inaltime, 17 ani. Ma gandeam sa incerc prin infometare, CHIAR DACA odata cu asta imi si distrug organismul. Am fost si la un doctor nutritionist, unde mi-a luat toate masurile si mi-a dat o dieta, care e inutila. Am incercat si impachetarile cu ghimbir. Mananc doar fructe, ma tin departe cam de orice fel de mancare si mai ales dulciuri. Pastilele ma gandesc ca ies din discutie fiindca nu sunt bune pentru copii nu? M-ar putea ajuta cineva cu o parere, ceva? multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Citeste tot ce scrie acolo http://dezvoltarea-personalitatii.blogspot.ro/

| Ragnarøk a răspuns:

Vezi ca nu este nicio dieta care sa ofere rezultate magice. Estimeaza-ti si tu numarul de calorii pe care le mancai zilnic inainte in timpu' ingrasarii iar mai apoi construieste-ti singur/a o dieta in care se va scadea cantitatea aia cu 100-200kcal si continui sa scazi cantitatea asta pe parcursul trecerii timpului. Oricum, este imperios si un antrenament fizic de tip cardio, nu neaparat de durata lunga, dar la intensitate mare. Alergari, bicicleta, etc. Mi-ai prins ideea. Vezi data viitoare sa precizezi si sexul.