| Alex1510 a întrebat:

Aş vrea să ştiu care este grupa mea de sânge! Părinţii mei au amândoi grupa A2. Bunici mei din partea mamei au amândoi grupa A2. Bunica din partea tatei are B3 iar bunicul A2.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti avea A2 sau 01. Probabilitatea de a avea 01 este de sub 10%. Nu poti calcula exact decat daca stii grupa tuturor strabunicilor, altfel trebuie sa faci analize

| OnuOnulică a răspuns:

Trebuie să faci testul să vezi cu exactitate cât ai...dar trebuie să ai 14 ani.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cand mi-am activat cardul de sanatate, asistenta m-a intrebat daca vreau sa-mi trec si grupa de sange si RH.Tot ea mi-a spus ca costa in jur de 20 de lei aceste analize.Ar bine sa mergi la un laborator pentru asta.

| Eastwood a răspuns:

Mergi la doctor sa-ti faca analizele, sau intreaba-ti parintii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai 01 ma ca esti al lui bobita.

| ksuper31 a răspuns:

Du-te la doctor pentru analize!
Succes!

| Dintrebare a răspuns:

Ai grupa A

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Ai garantat A2.

| NataliaAntonia a răspuns:

Analizele medicale iti vor raspunde la intrebare, nu cei de pe acest site

| AlexandraLupoae22 a răspuns:

Grupa de sange pe care o ai trebuie intodeauna sa fie ca cea a parintilor tai. Nu conteaza nici bunicii, nici fratii! Vei avea intodeauna ca parintii tai. Singurul lucru diferit e cel ca, chiar daca parintii tai sunt amandoi A2 negativ, tu poti fi A2 pozitiv. Daca vrei mai multe detalii, cauta pe internet despre sange si apasa clic pe wikipedia despre sange.Vei gasi multe detalii importante precum populatia sau grupele rare de sange. Sper ca te-am ajutat si daca nu vrei sa imi dai funda, eu nu sunt disperata ca altii(in general)

O zi buna!