| crazyboy9616 a întrebat:

As vrea sa va intreb am 15 ani si inaltime de 150 cm si asta e normal, pentru ca nici mama si nici tata nu sunt la inaltime mare.Si oare o sa mai cresc ceva pana la 20-21 ani pentru ca nici macar nu fumez si nici nu am in gand sa fumez cand devin 18 ani astept pareri daca asta e normal pentru ca la scoala toti imi spun ca sunt mic si asta ma enerveaza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Inaltimea e determinata genetic. Iti poti depasi parintii cu maxim 10 cm. Eu de la sfarsitul clasei a 8-a pana pe la 20 de ani am crescut 8 cm.

| Zitronen a răspuns (pentru Ramo80):

Multumesc ca mi-ai zishappyNu stiam happyhappyhappy

2 răspunsuri:
| Annä_Anné_1997 a răspuns:

Nu cred ca vei mai creste foarte mult sau deloc, ca sa fii sigur incearca sa faci Baschet si Inot e foarte bine si iti creste inaltimea si iti mai recomand exercitile astea http://www.youtube.com/watch?v=craYP5K6Km0 le faci timp de 2 saptamani in fiecare dimineata si seara si creti 2 cm in 2 saptamani! succes!